Üniversiteli Çerkes gençleri buluştu

Yurt dışından ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden İstanbul’a gelen Çerkes gençleri 24 Aralık günü Metroport AVM’de buluştu.

Farklı üniversitelerin Kafkas topluluklarının bir araya geldiği etkinliğe çok sayıda Çerkes öğrenci katıldı. İstanbul Üniversitesi Kuzey Kafkas Halk Topluluğu (İÜKAF) ve Yıldız Teknik Üniversitesi Kuzey Kafkas Halk Topluluğu (YILDIZKAF) öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte öğrenciler uzun süre vakit geçirdi. Organizasyonun başlıca amacı Türkiye’de azınlıkta olan Çerkes halkının birbiriyle tanışması ve kaynaşmasına yönelikti. Gençler arası ilişkilerin geliştirilmesi kültürel değerlerin de geliştirilmesi demekti. İlk olarak bowling maçıyla başlanan gecede heyecanın dorukta olduğu mücadele anları yaşandı. Gruplar halinde oynanan maç sonuçlarına göre birinci gruba madalya teslim edildi. İkinci ve üçüncü gruba ise hediyeler takdim edildi.  Yenilen yemekler ardından nefes kesen Çerkes oyunları gençler arasında oynanmaya başladı. Renkli görüntülere sahne oldu.

FK 1864 Spor Kulübü ve Kalpakch’nin geceye sponsor olduğu öğrenildi. İkincisi gerçekleşen bu organizasyonun gecenin temsilcileri tarafından devamının geleceği ileri sürüldü.